College van Diakenen – Begroting 2024

Toelichting op de begroting Diaconie 2024

Opbrengsten en baten:

  • De opbrengsten uit onroerende zaken en levend geld blijven op het niveau van de voorgaande jaren.
  • De opbrengsten uit rent, dividenden en beleggingen zijn iets lager begroot dan in 2023 ondanks de gestegen rente-inkomsten. De beleggingen in het gekozen beleggingsprofiel duurzaam levert nauwelijks dividend op.
  • Voor door te zenden wordt worden hogere opbrengsten dan in 2023 ve2rwacht vanwege stijgend kerkbezoek en stijgende collecte-opbrengsten.

Uitgaven en kosten:

  • Zijn voor de meeste posten in lijn met begroting 2023 en rekening 202 op enkele posten na, die nader worden toegelicht.
  • Voor kosten beheer, administratie en archief is een hoger bedrag voorzien.
  • De bankkosten dalen aanzienlijk omdat kosten voor vermogensbeheer veel lager zijn door de gekozen beleggingsvorm.
  • Een stijging in kosten voor het plaatselijke diaconale werk voorzien. Er wordt een stijging van de  individuele hulpaanvragen verwacht en mogelijk afboeken van niet inbare voorschotten en leningen.  Een verdere verhoging is voorzien van de ondersteuning van de voedselbank “Goed Ontmoet “. Ook stijgen de kosten voor kerstpakketten vanwege hogere prijs en stijging in aantal aanvragen. Tenslotte is er ondersteuning voor speelgoedbank “Heppie”.

Resultaat

Het geheel levert een negatief resultaat van € 27.920 op; dit komt ten laste van de algemene reserve.

Tot uiterlijk 8 november heb je de mogelijkheid om vragen te stellen over de begroting.
Vragen kun je stellen aan en informatie is te verkrijgen bij Gert Reitsma, penningmeester CvD.
E-mail: diaconie@pgrkruiskerk.nl